Dlaczego potrzebujesz mleka bez laktozy dla swojego dziecka?

Wiemy, że mleko jest bardzo ważne dla naszego dziecka. Mleko matki jest idealnym pokarmem dla dziecka i zapewnia mu odporność i ochronę. Karmienie piersią to piękna rzecz, ale niektóre matki nie mają wystarczającej ilości mleka, aby nakarmić swoje dzieci.

Nie chodzi o to, że nie mają wystarczającej ilości mleka, ale nie mogą dostarczyć wystarczającej ilości mleka swoim dzieciom. Istnieją dwa powody, dla których Twoje piersi nie produkują wystarczającej ilości mleka dla Twojego dziecka. Jednym z nich są zmiany hormonalne w organizmie, a drugim powodem jest dieta, którą spożywasz.

Być może myślisz, że jak dieta może wpływać na ilość mleka? Cóż, kiedy jesz śmieciowe jedzenie, wtedy jakość mleka będzie słaba. Żywność ta zawiera dużo cukru i tłuszczów, które nie są dobre dla piersi.

Jeśli stosujesz właściwą dietę i masz wystarczającą podaż żywności, wtedy twoje mleko będzie bogate i wystarczy, aby zaspokoić potrzeby dziecka.

Oto kilka skutecznych sposobów na przygotowanie mleka bez laktozy dla Twojego dziecka:

Użyj mleka w proszku bez laktozy

Jeśli planujesz zrobić mleko bez laktozy dla swojego dziecka, to pierwszą rzeczą, której potrzebujesz jest użycie mleka w proszku bez laktozy. Mleko w proszku bez laktozy zawiera tylko białko i nie zawiera żadnych tłuszczów ani cukrów.

Możesz łatwo przygotować to mleko i karmić nim swoje dziecko. Upewnij się jednak, że nie podajesz go swojemu dziecku przed ukończeniem 6 miesiąca życia.

Podawaj je dziecku wieczorem

Najlepszym czasem na podanie go dziecku jest noc, kiedy śpi. Daj go przed 2 godzinami snu, a także upewnij się, że nie obudzisz dziecka rano.

Karm je powoli

Jeśli karmisz dziecko powoli, pozwoli mu to zrozumieć, że dostarczasz mu pożywienie. Jeśli karmisz je szybko to sprawi, że dziecko będzie czuło się głodne.

Wnioski:

Laktoza jest głównym składnikiem mleka i to ona jest głównym źródłem energii dla Twojego dziecka. Jeśli więc nie produkujesz wystarczającej ilości mleka, to Twoje dziecko będzie cierpiało z powodu niedożywienia. W ten sposób zobaczysz, że twoje dziecko płacze przez cały czas.

Dlatego należy karmić go powoli, a także upewnić się, że nie dać go do dziecka w godzinach porannych. Jeśli masz dziecko, to musisz zastosować się do tych wskazówek, aby przygotować mleko bez laktozy dla swojego dziecka.