Przepis na kruche ciasto – Jak zrobić kruche ciasto

Jeśli jesteś miłośnikiem jedzenia to musisz mieć podstawową wiedzę na temat kruchego ciasta. Jest to jeden z najłatwiejszych i najsmaczniejszych deserów. Aby zrobić kruche ciasto nie potrzebujesz żadnych specjalnych składników.

Czym jest ciasto kruche?

Ciasto kruche to prosty i szybki deser, który wykonuje się z mąki, masła i cukru. Jest to dobra alternatywa dla zwykłych przepisów na ciasta i torty. Skórka z ciasta kruchego jest chrupiąca i ma strukturę płatków.

Składniki:

1 1/2 szklanki mąki

1/2 filiżanki masła

3 łyżki stołowe cukru

1 łyżka soli

2 duże jajka

1/4 szklanki wody lodowej

Sposób przygotowania:

Przede wszystkim przesiej mąkę do miski. Dodaj masło i rozetrzyj je, aby powstało kruche ciasto. Po tym dodać do niego cukier, sól i jajka. Dobrze wymieszaj.

Weź niewielką ilość ciasta i rozwałkuj je tak, aby powstał okrągły dysk. Powtarzaj ten sam proces, aż uzyskasz wystarczającą ilość ciasta do celu.

Gdy ciasto jest już przygotowane, weź je do małej miski. Wymieszaj wodę z lodem i dodaj ją do ciasta. Weź go na patelni i pozwól mu ostygnąć. Po tym, pokrój ciasto na małe kawałki.

Użyj palców, aby nacisnąć ciasto i zwinąć je, aby zrobić kulkę. Powtórz ten sam proces dla pozostałego ciasta.

Użyj wałka do toczenia kulek, aby uzyskać cienką warstwę. Przykryj dno patelni i piecz przez 15 do 20 minut w piekarniku.

Wskazówki:

Możesz zrobić ciasto kruche bez pieczenia. Wystarczy pokryć dno patelni ciastem, a następnie umieścić je w lodówce na około 30 minut.

Jeśli chcesz, aby kruche ciasto było zdrowsze, to możesz użyć niskotłuszczowego masła zamiast zwykłego.

Wnioski:

Mam nadzieję, że ten post pomoże Ci zrobić idealne kruche ciasto. Jeśli podoba Ci się ten post to nie zapomnij podzielić się nim z przyjaciółmi i członkami rodziny. Możesz również podzielić się tym z bliskimi wysyłając im wiadomość na Facebooku.