9 porad, dzięki którym twój omlet będzie idealny

Jajka są najbardziej odżywczym pokarmem dla ludzkiego ciała, ale czasami ludzie popełniają błąd dodając sól i przyprawy podczas ich przygotowywania. Dlatego w tym artykule zamierzam podzielić się kilkoma wskazówkami, które sprawią, że Twój omlet będzie idealny.

Wymieszaj w misce białko i żółtko jajka. Dodaj sól i pieprz do żółtka. Dodaj szczyptę cukru do żółtka. Dodaj 2 łyżki oleju do żółtka i dobrze wymieszaj.

Weź nieprzywierającą patelnię i wlej 1 łyżkę oleju. Podgrzewaj olej przez 5 minut. Wlać ubite żółtko na patelnię i trzymać przez 1 do 2 minut. Musisz gotować jajko, aż krawędzie staną się twarde. Teraz złóż jajko na pół i zrób omlet.

Teraz weź miskę, włóż trochę rozdrobnionego sera i wymieszaj. Rozłóż ser na powierzchni omletu. Ponownie umieść omlet na patelni i smaż go przez 2 do 3 minut.

Jeśli nie chcesz używać patelni z powłoką nieprzywierającą, możesz użyć zwykłej patelni. Musisz tylko upewnić się, że patelnia jest wystarczająco gorąca do smażenia omletu.

Wnioski:

Powyższe wskazówki są bardzo proste i łatwe do wykonania. Wystarczy, że zastosujesz się do tych wskazówek, aby Twój omlet był idealny. Mam nadzieję, że spodoba Ci się ten przepis i pomoże Ci uczynić Twoje dania z jajek jeszcze smaczniejszymi.