5 najlepszych przepisów na chleb do upieczenia w domu

Chleb to najsmaczniejsze i najbardziej ulubione jedzenie dla każdego. Uwielbiam piec chleb i zamierzam podzielić się z wami kilkoma najlepszymi przepisami na pieczenie chleba w domu.

Istnieją różne rodzaje chlebów dostępnych na rynku. Niektóre są zrobione z mąki pszennej, niektóre są zrobione z mąki ryżowej i niektóre są zrobione z mieszaniny mąki pszennej i ryżowej.

Jeżeli ty jesteś przyglądający dla chlebowych przepisów które są łatwe piec przy domem, then ty możesz próbować następujący 12 best chlebowych przepisy piec przy domem.

Makes: 6 Przepis na chleb

Składniki:

Mąka chlebowa- 1 filiżanka

Woda – 2 filiżanki

Sól – 1 łyżeczka

Mąka żytnia- ½ filiżanki

Masło – ¼ filiżanki

Esencja waniliowa- 1 łyżeczka

Proszek do pieczenia- 1 łyżka

Metoda:

Wymieszaj mąkę, sól i proszek do pieczenia. Dodaj wodę i dobrze wymieszaj. Teraz dodaj masło i wymieszaj je dobrze. Po dokładnym wymieszaniu, dodaj esencję waniliową. Teraz ciasto jest gotowe. Weź ciasto i rozwałkuj je tak, aby uzyskać płaski, okrągły kształt. Zrób małe otwory w cieście. Teraz przykryj je i pozwól mu odpocząć przez godzinę. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni. Piecz chleb przez 45 minut.

Produkuje się: 4 Chleb Przepis

Składniki:

Mleko- 1 szklanka

Drożdże- 1/2 łyżeczki

Mąka- 1 filiżanka

Masło- 1 łyżeczka

Cukier- 1 łyżka

Sól- 1/4 łyżeczki

Olej- 1 łyżka

Jajko – 1

Maślanka- 1/3 szklanki

Soda do pieczenia- 1/2 łyżeczki

Metoda:

Rozgrzej piekarnik do 400 stopni. Wymieszaj wszystkie składniki. Dobrze wymieszaj i przełóż ciasto do miski. Przykryj ciasto pokrywką. Pozwól ciastu wyrosnąć przez godzinę. Podziel ciasto na 4 równe porcje. Rozwałkuj ciasto i nadaj mu okrągły kształt. Teraz pokrój je na małe krążki. Posmaruj je maślanką i posyp cukrem. Piecz je przez 25 minut.

Robi się: 6 Przepis na chleb

Składniki:

Mleko – 1 filiżanka

Jajko – 1

Mąka pszenna- 2 filiżanki

Cukier- 1/2 filiżanki

Proszek do pieczenia – 1 łyżeczka

Masło- 1/2 filiżanki

Sól- 1/4 łyżeczki

Drożdże- 1/2 łyżeczki

Esencja waniliowa- 1 łyżeczka

Maślanka- 1/3 szklanki

Metoda:

Weź dużą miskę. Wymieszaj mleko, jajko, mąkę, cukier, drożdże, sól, proszek do pieczenia, masło i esencję waniliową. Wymieszaj je dobrze. Dodaj do tego maślankę. Teraz zagnieć ciasto. Odłóż je na godzinę. Rozgrzej piekarnik do 400 stopni. Podziel ciasto na 6 części. Weź ciasto i rozwałkuj je na okrągły kształt. Pokrój go na małe kwadraty i posmaruj je maślanką. Posypać cukrem i piec przez 15 do 20 minut.