Top 10 pysznych potraw do spróbowania w Portugalii

Portugalia to piękny kraj, w którym ludzie żyją w harmonii i cieszą się życiem w prosty sposób. Jedzenie i styl życia jest unikalny dla Portugalii i trudno jest znaleźć jakiekolwiek podobne miejsce, gdzie można cieszyć się jedzeniem.

Kuchnia portugalska jest najlepsza, jeśli chodzi o smak i jakość. Portugalczycy są znani ze swojego pysznego jedzenia i jestem pewien, że jeśli odwiedzisz Portugalię to będziesz miał wspaniałe doświadczenie.

Wszyscy mamy swoje ulubione jedzenie, ale jeśli nigdy nie odwiedziłeś Portugalii, to brakuje Ci czegoś wyjątkowego. Oto dzielę się z Tobą 10 najlepszymi potrawami, których musisz spróbować przynajmniej raz w życiu.

Caldo Verde

Caldo verde to tradycyjne danie Portugalczyków. Jest to niesamowita zupa, która zawiera fasolę, ziemniaki, por, kapustę i wiele warzyw. Caldo verde jest świetnym daniem na lato i doskonale sprawdzi się u osób, które są na diecie.

Zupa z soczewicy (Lentil Soup)

Jest to popularna zupa, która jest gotowana w różnych przepisach. Zupa z soczewicy jest wykonana z soczewicy i warzyw takich jak marchew, seler i cebula. Jest to wspaniała zupa, którą można cieszyć się w zimnych dniach zimy.

Frito De Cozido

Frito de cozido to najlepszy smażony kurczak w Portugalii. Składniki, które są używane do zrobienia fritos to świeży kurczak i warzywa.

Migas

Migas to mieszanka jajek, bekonu i warzyw. Jest to pyszne danie, które można spożywać z chlebem lub jako sałatkę. Migas to danie, które przygotowuje się na różne sposoby, ale jedno jest pewne, zawsze jest pyszne.

Porco Voador

Jest to pyszne danie z wieprzowiny, które jest gotowane w bogatym sosie. Porco voador to idealne danie na letnie miesiące, ponieważ jest bardzo lekkie i pożywne.

Caldeirada

Caldeirada to danie, które jest gotowane z rybą i warzywami. Składniki, które są używane do gotowania caldeirady to cebula, pomidory i papryka. Jest to jedno z najbardziej znanych dań Portugalii i jest podawane na łóżku z gotowanych ziemniaków.

Bacalhau com Chouriço

Bacalhau to biała ryba, która jest gotowana z chouriço i innymi składnikami. Bacalhau to wspaniałe danie, którym można się delektować na obiad.

Acelgas com Marisco

Jest to jedno z najsmaczniejszych dań Portugalii, które przygotowuje się z małżami. Jest to świetny przepis do przygotowania z dziećmi, ponieważ jest bardzo łatwy i szybki.

Chouriço

Chouriço to rodzaj kiełbasy, która jest gotowana z wołowiną i innymi składnikami. Jest to popularna portugalska potrawa i jest to obowiązkowe danie do spróbowania, jeśli odwiedzasz Portugalię.

Wnioski:

Jeśli nigdy nie odwiedziłeś Portugalii, to nadszedł czas, aby tam pojechać. Będziesz miał wspaniałe doświadczenie i jestem pewien, że zakochasz się w